Oliwkowy Shiboridashi do Rytuału Herbacianego

Rzemiosło ze Szczecina: Hania dla Gaiwan Herbaty

Ta kolekcja to efekt naszej współpracy z Hanią z CEHAmiki. To ceramika, która celebruje nieregularność i autentyczność. Jak mówi sama autorka: „W glinie czuć zapach ziemi po deszczu i strukturę, która angażuje zmysły. A na końcu mogę posmakować naparu z czarki, którą zrobiłam sama. Czy może być coś piękniejszego?”.

Poczuj tę magię w każdym łyku swojej ulubionej herbaty.

199,00 

Brak na stanie

Czas realizacji zamówienia - 1 dzień roboczy

Oliwkowy Shiboridashi do Rytuału Herbacianego

Shiboridashi – japońskie naczynie do „wyciskania” naparu
Tradycyjne japońskie naczynie do parzenia herbaty, bardzo podobne do czajniczka kyusu, ale bez sitka i bez uchwytu.
Dosłownie shiboridashi znaczy wyciskanie lub wydobywanie — bo z jego pomocą delikatnie „wyciska się” napar z liści, a nie po prostu zalewa i wylewa jak w zwykłym czajniku czy gaiwanie.
To Oliwkowe Shiboridashi stworzone z myślą o rytuale parzenia herbaty – lekkie z dzióbkiem i pokrywką. Każdy egzemplarz powstał ręcznie we współpracy z lokalną ceramiczką, z naturalnych materiałów bezpiecznych do kontaktu z żywnością.

Parametry produktu:

  • Waga: ok. 130g

  • Pojemność: ok. 100 ml

  • Wysokość (z pokrywką): 9 cm

  • Średnica: 8 cm

Cechy produktu:

  • Ręczne wykonanie – każdy egzemplarz jest unikalny

  • Lokalna, rzemieślnicza produkcja

  • Bezpieczny w kontakcie z żywnością

  • Wrażliwy na nagłe zmiany temperatury – unikaj szoku termicznego

Dlaczego warto wybrać shiboridashi?

Shiboridashi to nie tylko praktyczne naczynie, ale też wyjątkowy element codziennego rytuału.
Idealna dla miłośników herbaty i estetyki zakorzenionej w naturze i prostocie.
Jak zawsze w przypadku naczyń z gliny, nie używaj żadnych detergentów!
Aby je wyczyścić, wystarczy dokładnie wypłukać liście herbaty i pozostawić naczynie do wyschnięcia z odkrytą pokrywką.

Szczegóły:

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oliwkowy Shiboridashi do Rytuału Herbacianego”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostarczamy produkty zgodnie z ideą „zero waste”.

W naszym sklepie z herbatami nie używamy plastiku. Wysyłamy zamówienia w opakowaniach wykorzystywanych wielokrotnie, herbaty pakujemy w papierowe torebki, kartoniki i metalowe puszki. Dbamy o Twoje zdrowie oraz środowisko naturalne. To wiele dla nas znaczy.

Pozostałe produkty w kategorii: Akcesoria do Herbaty

Zobacz wszystkie produkty w kategorii: